Rewal

Rewal to jedna z najładniejszych miejscowości nadbałtyckich, położona na Wybrzeżu Trzebiatowskim w północnej części województwa zachodniopomorskiego. Znana jest z szerokich, piaszczystych plaż oraz przyjemnego klimatu, w którym charakterystyczna jest częsta, wiejąca od morza bryza. Co ważne, Rewal jest atrakcyjny dla turystów nie tylko latem, kiedy odpoczywa tu wielu gości. Warto odwiedzić Rewal także wiosną i jesienią, kiedy robi się w tutaj bardziej kameralnie, a od morza wieje silny wiatr, niosący zawarty w morskim powietrzu jod.

Rewal stanowi turystyczne, administracyjne i kulturalne centrum gminy, w obrębie której znajduje się jeszcze sześć miejscowości wypoczynkowych: Trzęsacz, Pobierowo, Niechorze, Pustkowo, Pogorzelica i  Śliwin.Rewal znany jest z ciekawych obiektów, takich jak: długa promenada nad samym morzem, Aleja róż, pomnik Małego Księcia, taras widokowy. Charakterystycznym elementem miejscowości są również rzeźby wielorybich szkieletów na głównym placu. Inspiracją do ich stworzenia stała się legenda, która głosi, że w XVIII wielu tutejsi rybacy wyłowili z Bałtyku wieloryba. Rewal przyciąga więc aktywnych turystów, lubiących spacery, nordic-walking oraz wycieczki rowerowe. Miejscowość oferuje gościom także szereg obiektów sportowych: korty tenisowe, halę sportową z pełnowymiarowym boiskiem, boiska do siatkówki i koszykówki.

Rewalski pas wybrzeża jest miejscem występowania wielu gatunków ryb słonowodnych, z których najpopularniejsze są śledzie, dorsze, flądry, makrele, szproty i łososie. W miejscowości funkcjonuje przystań rybacka, z której korzysta kilka kutrów należących do tutejszych rybaków. W godzinach rannych można kupić u nich świeżo złowioną rybę lub skosztować jej w jednej z wielu knajpek i restauracji w Rewalu. Szczególnie polecana jest Tawerna Rybacka położona nad samym Bałtykiem, oferująca nie tylko smaczne ryby ale także wspaniały widok na morze.

Warto zobaczyć:

Rewal plaża Ośrodek Diamentplaza w rewalu

Plaża w Rewalu

Rewal kutry rybackie

Baza rybacka w Rewalu

 

Rewal taras widokowyRewal taras widokowyRewal kolejka wąskotorowa

Taras widokowy i kolejka wąskotorowa